استفاده از تابع if برای ویرایش سلول هایی که شامل شماره تلفن است

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • shobeyr63

• 2014/08/23
    • 15

استفاده از تابع if برای ویرایش سلول هایی که شامل شماره تلفن است

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
    من یک ستون دارم که شامل شماره تلفن هایی است که در ستون b است. این شماره ها چون با copy و paste وارد سلول شده اند کاراکتر صفر قبل از شماره ها حذف شده است. مثلا اینجوری است: 9122322246.
    در ضمن بعضی از شماره های موبایل که 11 رقمی است به صورت صحیح کپی شده اند. مثل 09122223898.
    در ضمن این ستون هم شامل شماره های 8 رقمی مخصوص تلفن ثابت است.
    و نیز شماره های شهرستان هایی که آنها را به صورت دستی وارد کرده ام. مثل 0312223246 یا 03312223658.
    از دوستان درخواست دارم راهی به من نشان دهید که به اون شماره هایی که شماره موبایل است و کاراکتر صفر سمت چپ را ندارد، یک کاراکتر صفر اضافه کنم.
    و به شماره های تلفن ثابت 8 رقمی که مخصوص تهران است، به سمت چپ آنها 021 اضافه کنم.
    اگه وقت نمی کنید کامل جواب دهید لطف کنید بگید بجز تابع if لازم است از تابع دیگری هم استفاده شود؟
    ببخشید من خیلی مبتدی هستم.
    ممنون
  • power200

• 2014/08/18
    • 9

سلام
    میدونم اینجا جاش نیست سوال کنم اما نتونستم ی پست ایجاد کنم
    ممنون میشم که جواب بدین
    Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	35.2 کیلو بایت
ID:	123563
    مطابق شکل بالا میخوام دو تا کلمه که از هم ی فاصله دارن و در یک سلول هستن را در دو سلول جداگانه ایجاد کنم البته هدف کلیم قسمت سوم شکل هستش یعنی ابتدا کلمه اول سلول 1 و در سلول پایینیش کلمه دوم سلول اول و بعدش سلول پایینی، کلمه اول سلول دوم و الی اخر
    خواهش میکنم راهنماییم کنید
    ممنونم

کامنت

• mostafap4

• 2010/07/12
      • 192

نوشته اصلی توسط shobeyr63
      من یک ستون دارم که شامل شماره تلفن هایی است که در ستون b است. این شماره ها چون با copy و paste وارد سلول شده اند کاراکتر صفر قبل از شماره ها حذف شده است. مثلا اینجوری است: 9122322246.
      در ضمن بعضی از شماره های موبایل که 11 رقمی است به صورت صحیح کپی شده اند. مثل 09122223898.
      و نیز شماره های شهرستان هایی که آنها را به صورت دستی وارد کرده ام. مثل 0312223246 یا 03312223658.
      از دوستان درخواست دارم راهی به من نشان دهید که به اون شماره هایی که شماره موبایل است و کاراکتر صفر سمت چپ را ندارد، یک کاراکتر صفر اضافه کنم.
      و به شماره های تلفن ثابت 8 رقمی که مخصوص تهران است، به سمت چپ آنها 021 اضافه کنم.
      اگه وقت نمی کنید کامل جواب دهید لطف کنید بگید بجز تابع if لازم است از تابع دیگری هم استفاده شود؟
      ممنون
      سلام دوست عزیز
      یک نمونه فایلتون را خلاصه بگذارید بهتره، ولی شما علاوه بر استفاده از تابع ایف باید از تابع len که تعداد کاراکتر ها را میشماره هم استفاده کنی چون بعضی از شماره های موبایلت گفتی که 0 داره.
      فقر شب را "بی غذا" سر کردن نیست ... فقر روز را "بی اندیشه" سر کردن است !

کامنت

• mostafap4

• 2010/07/12
        • 192

نوشته اصلی توسط power200
        سلام
        میدونم اینجا جاش نیست سوال کنم اما نتونستم ی پست ایجاد کنم
        ممنون میشم که جواب بدین
        [ATTACH=CONFIG]4478[/ATTACH]
        مطابق شکل بالا میخوام دو تا کلمه که از هم ی فاصله دارن و در یک سلول هستن را در دو سلول جداگانه ایجاد کنم البته هدف کلیم قسمت سوم شکل هستش یعنی ابتدا کلمه اول سلول 1 و در سلول پایینیش کلمه دوم سلول اول و بعدش سلول پایینی، کلمه اول سلول دوم و الی اخر
        خواهش میکنم راهنماییم کنید
        ممنونم
        بفرمایی ازین فرمولی که توی فایل پیوست براتون نوشتم میتونید کمک بگیرید.
        فایل های پیوست شده

کامنت

• misammisam
          مدير تالار حسابداری و اکسل

• 2014/04/03
          • 892

نوشته اصلی توسط shobeyr63
          ممنون
          با سلام
          دقيقا همين سوال در تالار مطرح شده و جواب داده شده ، يه سرچ بزنيد پيدا ميكنيد.
          sigpic

کامنت

• power200

• 2014/08/18
            • 9

مرسی
            اما در فایل اکسل پیوست فرمولی وجود نداره
            لطفا مجددا برام ارسال کنید
            ممنونم

کامنت

• power200

• 2014/08/18
              • 9

نوشته اصلی توسط mostafap4
              بفرمایی ازین فرمولی که توی فایل پیوست براتون نوشتم میتونید کمک بگیرید.
              مرسی
              ب نظرم میاد فرمول شما جهت یک سطر خیلی خوبه اما در اصل تعداد سطای من زیاده(در حدود 200 سطر)
              ی نمونه از کارم در شش سطرو قرار میدم
              ممنون میشم راه حل مناسبی بهم بدین
              بازم تشکر از کمکتون
              Last edited by power200; 2014/08/28, 12:06.

کامنت

• power200

• 2014/08/18
                • 9

مرسی
                ب نظرم میاد فرمول شما جهت یک سطر خیلی خوبه اما در اصل تعداد سطای من زیاده(در حدود 200 سطر)
                ی نمونه از کارم در شش سطرو قرار میدم
                ممنون میشم راه حل مناسبی بهم بدین
                بازم تشکر از کمکتون

کامنت

• mostafap4

• 2010/07/12
                  • 192

چرا دوست عزیز
                  اگر دقت کنی توی سلول های c2 , c3 فرمول هست که میتونید سلول c3 را کات کنید در سلول مثلا a2 و سپس فرمول هر دو سلول را به پایین دِرَگ کنید.
                  من که مشکلی نمیبینم.

کامنت

• power200

• 2014/08/18
                    • 9

چرا دوست عزیز
                    اگر دقت کنی توی سلول های c2 , c3 فرمول هست که میتونید سلول c3 را کات کنید در سلول مثلا a2 و سپس فرمول هر دو سلول را به پایین دِرَگ کنید.
                    من که مشکلی نمیبینم.
                    من میخوام مثل شکل زیر بشه، آخه سطرهای من زیاده(حدود 100 سطر) و میخوام پس از جداسازی در یک ستون و به ترتیب قرار بگیرن (دقیقا مثل شکل)

Name:	2.jpg
Size:	41.7 کیلو بایت
ID:	123577

ممنونم

کامنت

• power200

• 2014/08/18
                      • 9

چرا دوست عزیز
                      من که مشکلی نمیبینم.
                      نتیجه روشی ک شما میگین میشه شکل زیر ک در دوتا ستون هستش، در حالی ک من میخوام در یک ستون و به ترتیب باشن

Name:	3.jpg
Size:	26.1 کیلو بایت
ID:	123578

کامنت

• power200

• 2014/08/18
                        • 9

کسی نیست ی راه حل برا مشکلم بهم بده؟؟؟؟

کامنت

• Ali Parsaei
                          مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
                          • 1518

نوشته اصلی توسط power200
                          سلام، ..... چرا نيست عزيز جان؟ مگه من مردم! خودم جوابتو مي دم!
                          فقط يک کم دقت مي خواهد لطفا" توجه کنيد دقيقا" مراحلي که من مي گويم تکرار کنيد:
                          شما اطلاعاتتون را در ستون a از خانه a2 به پايين بنويسيد، بعد فرمولي که نام را جدا مي کند را در خانه c2 بنويسيد و تا پايين (هم ارز محدوده اطلاعات در ستون a درگ کنيد) و همچنين فرمولي که نام خانوادگي را جدا مي کند را هم در خانه d2 به پايين ايجاد کنيد.
                          تا اينجا نام و نام خانوادگي از هم جدا شد، فقط اشکالش اين است که زير هم نيست، بغل هم است!
                          خوب حالا در خانه a1 تا d1 يک چيزي بنويسيد (مثلا" همان a b c d را بنويسيد) و هر چهار خانه را انتخاب و فيلتر را اعمال کنيد.
                          حالا در از خانه b2 تا هم ارز پايين محدوده اطلاعات در ستون a به ترتيب بنويسيد: 1 و 2 و .... (مثل اينکه در ستون b براي هر سطر يک رديف نوشته باشيد)
                          خوب حالا خانه b2 تا انتهاي شماره هايي که نوشته ايد را کپي کرده و بعد از آخرين شماره در همان ستون b پيست کنيد.
                          حالا ستون b را از کوچک به بزرگ سورت کنيد.
                          بدين وسيله يکي در ميان خانه هاي خالي بين اطلاعات ايجاد خواهد شد.
                          حالا خانه d2 تا انتهاي محدوده اطلاعات ستون d را کپي کنيد.
                          سپس خانه c3 را انتخاب کرده و توسط paste especial به صورتي که هم گزينه values انتخاب شده باشد و هم skip blank تيک خورده باشد paste کنيد.
                          تمام شد!
                          مشکلي بود بفرماييد بيشتر توضيح دهم.
                          فایل های پیوست شده
                          Last edited by Ali Parsaei; 2014/08/30, 00:43.
                          sigpic

کامنت

• Javid Mokhtari
                            مدير تالار ويژوال بيسيك

• 2012/01/16
                            • 1213

نوشته اصلی توسط power200
                            با سلام و تشکر از دوست باحوصلمون آقا پارسا.
                            برادر من سئوال که شما پرسیدین با vb جواب دادنش راحته.اما اگه بخوای گام به گام با فرمول و کپی پست بری جلو یه نفر زحمتکش بخصوص با حوصله و یکم وقت آزاد مثل آقا پارسا میخواد که مو به مو مراحل رو واست شرح بده.البته با این فرض که تمامی مراحل رو متوجه بشین.
                            لطفا دلخور نشوید ....
                            دوره های آموزش رایگان اکسل از صفر تا پیشرفته بصورت تصویری
                            بیش از 60 جلسه آموزش ویدئویی رایگان

شرکت در دوره:

https://javidsoft.ir/courses/

کامنت

• power200

• 2014/08/18
                              • 9

نوشته اصلی توسط علي پارسا
                              سلام، ..... چرا نيست عزيز جان؟ مگه من مردم! خودم جوابتو مي دم!
                              فقط يک کم دقت مي خواهد لطفا" توجه کنيد دقيقا" مراحلي که من مي گويم تکرار کنيد:
                              شما اطلاعاتتون را در ستون a از خانه a2 به پايين بنويسيد، بعد فرمولي که نام را جدا مي کند را در خانه c2 بنويسيد و تا پايين (هم ارز محدوده اطلاعات در ستون a درگ کنيد) و همچنين فرمولي که نام خانوادگي را جدا مي کند را هم در خانه d2 به پايين ايجاد کنيد.
                              تا اينجا نام و نام خانوادگي از هم جدا شد، فقط اشکالش اين است که زير هم نيست، بغل هم است!
                              خوب حالا در خانه a1 تا d1 يک چيزي بنويسيد (مثلا" همان a b c d را بنويسيد) و هر چهار خانه را انتخاب و فيلتر را اعمال کنيد.
                              حالا در از خانه b2 تا هم ارز پايين محدوده اطلاعات در ستون a به ترتيب بنويسيد: 1 و 2 و .... (مثل اينکه در ستون b براي هر سطر يک رديف نوشته باشيد)
                              خوب حالا خانه b2 تا انتهاي شماره هايي که نوشته ايد را کپي کرده و بعد از آخرين شماره در همان ستون b پيست کنيد.
                              حالا ستون b را از کوچک به بزرگ سورت کنيد.
                              بدين وسيله يکي در ميان خانه هاي خالي بين اطلاعات ايجاد خواهد شد.
                              حالا خانه d2 تا انتهاي محدوده اطلاعات ستون d را کپي کنيد.
                              سپس خانه c3 را انتخاب کرده و توسط paste especial به صورتي که هم گزينه values انتخاب شده باشد و هم skip blank تيک خورده باشد paste کنيد.
                              تمام شد!
                              مشکلي بود بفرماييد بيشتر توضيح دهم.
                              سلام
                              جدا ممنونم
                              سوالمو ادامه میدم اگه جواب دادین خیلی ممنون میشم، اگرم جواب ندادین بازم خیلی تشکر میکنم.
                              اگه در یک سطر دوتا کلمه و در سطر بعدی سه تا و سطر بعدی چهارتا و به صورت کاتوره ای بین دو تا چهارتا کلمه باشه چجوری حل میشه؟

Name:	4.jpg
Size:	32.9 کیلو بایت
ID:	123594

کامنت

Working...