کليک در listbox و انتقال داده ها به combobox

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • Ali Parsaei
    مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
    • 1518

کليک در listbox و انتقال داده ها به combobox

سلام،
    در فايل پيوست "يوزر فرم يک" مقداري داده را از شيت بارگيري مي نمايد، حالا من مي خواهم روي هر داده در listbox1 درون "يوزر فرم يک" که کليک کردم آن را در combo box يوزر فرم دو به من نشان دهد.
    تا اينجا تونستم که شماره index آن را بياورم، ولي خود داده را مي خواهم بياورم، ضمنا" همان شماره index را هم درست نمي آورد!
    اول که يوزر فرم باز مي شود هيچ رديفي در ليست بکس هايلايت نيست، وقتي يکي را کليک مي کنم در "يوزرفرم دو" هيچي نمي آورد!، بعد که يوزر فرم دو را بستم مي بينم آن رديف که کليک کرده بودم را هايلايت کرده!
    باز که يکي ديگر را کليک مي کنم مي بينم در "يوزر فرم دو" اون مقدار که اول کليک کرده بودم را آورده! يعني هميشه اون رديف که هالايت است مي آورد نه اون رديف که من کليک کرده ام!
    به خدا تا همينجا که کار را پيش برده ام کلي پوستم کنده شده! هيچي از ليست بکس نمي دونستم! بقيه اش را کمک مي کنيد؟
    فایل های پیوست شده
    sigpic
  • علی فاطمی

• 2014/02/17
    • 523

با سلام خدمت جناب آقای پارسای عزیز ، شما چون اول یوزرفرم رو نمایش میدین و بعد کامبو باکس تون آپدیت میشه ، این اتفاق میفته . کدتون رو به شکل زیر عوض کنین بررسی کنین ببینین درست میشه یا خیر؟

کد:
    Private Sub ListBox1_Click()
    Dim C As Integer
    C = ListBox1.ListIndex + 1
    UserForm2.ComboBox1.Text = C
    UserForm2.Show
    End Sub
    در دنیا فقط یک نفر وجود دارد که باید از او بهتر باشید و آن کسی نیست جز گذشته خودتان

کامنت

• Ali Parsaei
      مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
      • 1518

علي جان دستت درد نکند، اصلاحش کردم، کاملا" درست شد.
      sigpic

کامنت

• علی فاطمی

• 2014/02/17
        • 523

در مورد خود عبارت در لیست هم از کد زیر استفاده کنین.

کد:
        Private Sub ListBox1_Click()
        Dim C
        C = ListBox1.List(ListBox1.ListIndex)
        UserForm2.ComboBox1.Text = C
        UserForm2.Show
        End Sub
        در دنیا فقط یک نفر وجود دارد که باید از او بهتر باشید و آن کسی نیست جز گذشته خودتان

کامنت

Working...