ادغام محتویات دو سلول در یک سلول

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • Javid Mokhtari
    مدير تالار ويژوال بيسيك

• 2012/01/16
    • 1213

ادغام محتویات دو سلول در یک سلول

با سلام.
    فرض کنید دو ستون مثل a و b دارید که در ستون a نام و در ستون b نام خانوادگی قرار دارد. حال اگر بخواهیم نام و نام خانوادگی در یک سلول دیگر به طور پیوسته ودر کنار هم در یک سلول قرار گیرند میتوان در سلول دلخواهی مثلاً در سلول c1 نوشت:
    کد:
    =a1&b1
    یا:
    کد:
    =a1&"-"&b1
    به جای کاراکتر (-) می توان هر کاراکتری که میخواهیم قرار دهید.

Last edited by Amir Ghasemiyan; 2018/10/04, 09:36.
    دوره های آموزش رایگان اکسل از صفر تا پیشرفته بصورت تصویری
    بیش از 60 جلسه آموزش ویدئویی رایگان

شرکت در دوره:

https://javidsoft.ir/courses/

• man

• 2015/09/12
    • 41

دستت درد نکنه فقط یک مورد اسمها به فامیلها می چسبه برای گذاشتن فاصله چکار باید کرد
    بنام حضرت دوســـــــت که هرچه هست همه از اوســـــــت

کامنت

• حسام بحرانی

• 2013/09/29
      • 2062

نوشته اصلی توسط man
      دستت درد نکنه فقط یک مورد اسمها به فامیلها می چسبه برای گذاشتن فاصله چکار باید کرد
      سلام،
      آقای مختاری توضیح داده اند که: " به جای کاراکتر (-) می توان هر کاراکتری که میخواهیم قرار دهید."

یعنی باید به جای - در فرمول space بگذارید و در واقع فرمول مورد نظر شما میشه این:
      کد PHP:
      =A1&" "&B1 
      موفق باشید.
      !With God all things are possible

کامنت

• pejman_dast
        • 2013/02/14
        • 3

سلام و عرض ادب
        سوالی داشتم درباره ادغام دو یا چند متن با کد پرسنلی یونیک، برای اعداد sumif استفاده میشه، برای متن این مورد به نظرم اومد که مقادیر تکراری رو در یک جدول جداگانه بیارم و متنها رو با هم ادغام کنم، برای تعداد بالای افراد منطقی به نظر نمیاد، ممنون میشم راهنماییم کنید. با سپاس
        فایل های پیوست شده

کامنت

• yousef82

• 2017/12/19
          • 13

با سلام خدمت سروران گرامی ، سئوال بنده اینستکه چطور میتوان محتویات دو سلول a1 و b1 را در هم ادغام کرد بطوریکه در سلول خروجی c1 فرمت و رنگ .. هریک از سلولهای a1 و b1 هر یک جداگانه حفظ شود . یعنی اگر سلول a1 فونت آریال و قرمز باشد و سلول b1 فونت تایمز و آبی رنگ باشد ، درسلول c1 ما چگونه این موارد بدون تغییر خواهد بود یعنی اول a1 فونت آریال و قرمز و سپس b1 فونت تایمز و آبی رنگ بیاید ؟

کامنت

• a.dal65

• 2011/04/29
            • 384

راحتترین کار دانلود این برنامه Kutools for Excel
            و طبق چیزی که اینجا گفته رو پیاده کنی حل میشه مشکلت

کامنت

• yousef82

• 2017/12/19
              • 13

سلام جناب دلیران ، بسیار بسیار ممنونم از شما بابت این راهنمایی که کردید . واقعا کمک بزرگی بود به بنده .. فقط یه سئوال چگونه میتوانم چند فاصله خالی یا چند دش (-) بین محتویات سلول a1 و b1 ایجاد کنم که محتویات بیشتر متمایز شوند، بسیار ممنونم

کامنت

• a.dal65

• 2011/04/29
                • 384

خط شماره 27 رو تغییر بده به این مثلا :
                کد PHP:
                  .Value = .Value Trim(xRgEach.Value) & "----" 
                الان بین هر سلول 4 تا - میزاره

کامنت

• yousef82

• 2017/12/19
                  • 13

سلامی دوباره ، بلی کاملا جواب میده ، متشکرم از شما .. راستش جناب دلیران (البته اگه فامیلی شما را درست گفته باشم) به واسطه شغلم چندان سرکارم با اکسل نیست و یک کاربر معمولی اکسل هستم ، اما هرازچند گاهی که موردی پیش میآد ، واقعا به توانایی و قدرت این نرم افزار بیشتر پی میبرم .. سلامت باشید

کامنت

• yousef82

• 2017/12/19
                    • 13

با سلام و خسته نباشید .. نمیدونم جای این موضوع اینجا هست یا نه اما هر چی توی انجمن گشتم مطلبی دراین مورد یافت نشد .. راستش من یه فایل اکسل مثلا با 300 رکورد دارم که در بین خونه های a1 و m1 تا a300 و m300 در سلولها در جاهای مختلف مطلب نوشته شده و بعضی از سلولها خالی هستن .. من در مورد موضوعی احتیاج دارم که عمل انتخاب برعکس را انجام دهم .
                    یعنی میام در این محدوده ابتدا با استفاده از گزینه select cells with format درمنوی kutools سلولهایی که متن فارسی دارند رو انتخاب میکنم و حال برای اینکه انتخاب برعکس داشته باشم از گزینه select range helper و سپس گزینه inverse selection رو انتخاب میکنم اما پنجره اون رو نمیبندمش .. بعد میام کل ناحیه ای که مطالب در اونا هست رو select میکنم .. با این روش خود بخود انتخاب معکوس انجام میشه .. این روش جواب میده اما متاسفانه فایل اکسل crash میکنه و ریستارت میکنه !!
                    هدف من از این reverse انتخاب کردن اینه که مثلا توی یه فیل 5000 رکوردی این عملیات انتخاب معکوس انجام بشه و بعد با یه حرکت delete و انتقال به left همه محتویات سلولها در ستون a1 تا a5000 خودبخود sort بشن که این واقعا کارها رو آسون میکنه .. خیلی ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید اساتید محترم

کامنت

• yousef82

• 2017/12/19
                      • 13

سرچی که توی نت کردم .. روش دیگر استفاده از این ماکرو VBA for inverting selections هست
                      <em>Sub InvertSelection()
                      'Updateby20140314
                      Dim rng As Range
                      Dim Rng1 As Range
                      Dim Rng2 As Range
                      Dim OutRng As Range
                      xTitleId = "KutoolsforExcel"
                      Set Rng1 = Application.Selection
                      Set Rng1 = Application.InputBox("Range1 :", xTitleId, Rng1.Address, Type:=8)
                      Set Rng2 = Application.InputBox("Range2", xTitleId, Type:=8)
                      For Each rng In Rng2
                      If Application.Intersect(rng, Rng1) Is Nothing Then
                      If OutRng Is Nothing Then
                      Set OutRng = rng
                      Else
                      Set OutRng = Application.Union(OutRng, rng)
                      End If
                      End If
                      Next
                      OutRng.Select
                      End Sub<em><span style="background-color: #ccffcc;"></span></em>
                      </em>

سئوال من اینه که در محدوه range1 و rang2 مثلا برای همون 300 رکورد چه باید قرار داد ؟ و آیا اصلا این ماکرو برای reverse کردن جواب میدهد ؟

کامنت

• yousef82

• 2017/12/19
                        • 13

موقع بسته شدن و crash فایل اکسل در رابطه با problem details این پیغام رو میده :
                        : fault module name
                        mso.dll
                        : fault module timestamp
                        46eafebf
                        : LCID
                        1033
                        : Brand
                        office12Crash
                        : skulcid
                        1033
                        آیا این موارد معنی و مفهومی دارند و آیا میتوانی از close و ریستارت اجباری فایل اکسل رهایی پیدا کرد ؟ ممنون میشم که راهنمایی کنید

کامنت

• a.dal65

• 2011/04/29
                          • 384

با سلام
                          من الان 3 تا پست آخرتونو دیدم.
                          بی زحمت یه نمونه فایل بزار با یه توضیح و مثال، که میخوای چیکار کنی.

کامنت

• yousef82

• 2017/12/19
                            • 13

سلام آقا عطای عزیز ممنون که جواب ما رو دادی .. راستش از دیروز تا الان خیلی با اکسل ور رفتم .. آقا من یک سری فایل word دارم که درون فایل از سه زبان فرانسه انگلیسی و فارسی مطالبی هست .. من برای موارد آموزشی لازم میبینم که اونهارو در execl کنار هم بیارم .. حالا من مطالب فایل word را درون execl که paste میکنم میتوانم از گزینه find & replace استفاده کرده و فقط به مطالب فارسی دست پیدا کنم و با این وسیله کل مطالب فونت انگلیش را حذف کنم ..

حال یه فایل excel دارم که فقط شامل کلمات و جملات فارسی هست که در سلولهای مختلف آمده اند و طبیعتا خیلی از سلولها هم در این فایل خالی و blank هستند . حال کار من از اینجا شروع میشه من هدفم اینه که کل این کلمات و احیانا جملات فارسی که در سطر و ستونهای مختلف و بطور پراکنده امده اند را همگی در ستون اول یعنی در سلولهای A1 تا مثلا A5000 لیست کنم :
                            راه طاقت فرسا برای این کار اینستکه همگی سلولهای خالی و blank را انتخاب کرده و روی یکی از سلولهای انتخاب شده راست کلیک کنیم و
                            گزینه اول یعنی shift cells left را انتخاب کنیم تا با این عمل همگی در ستون اول سورت شوند .. راه دیگر را هم قبلا در پستهای دیگر گفته ام اما موفقیت آمیز نبود و فایل crash میکند

کامنت

• a.dal65

• 2011/04/29
                              • 384

بی زحمت قسمتی از فایلتون رو بزارید حداقل .(یا یه نمونه شبیه به اون بزارید )
                              الان مشکل شما سلول های خالی هست که بین سلول های دیگه قرار گرفته ؟
                              How to Automatically Delete Blank Cells to Organize Data - Excel Tactics

کامنت

Working...