تابع Round

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
حذف همه
new posts
  • ایلیا

• 2012/05/19
    • 10

تابع Round

با سلام خدمت دوستان
    بنده یه مشکلی دارم اونم اینه که می خواهم حاصل چند محاسبه که معمولا هم تا 4 رقم اعشار می شه را به سمت بالا یا پایین گرد کنم (بالا یا پایین فرقی نمی کنه) برای این مورد از تابع Round Up استفاده کردم ولی وقتی در قسمت دوم آرگومان این تابع که مربوط به تعداد رقم برای گرد کردن می باشد وارد می کنم اتفاق خاصی نمی افته، میشه کمکم کنید که باید برای این مورد چه کار انجام بشه.
  • حسام بحرانی

• 2013/09/29
    • 2065
    • 72.00

با سلام
    دوست عزیز ، منظور از رُِند کردن ؛ گرد کردن یا خلاصه کردن عدد است . رُند نمودن زمانی معنا پیدا می کند که اعداد ، از آنچه هستند به اعدادی خلاصه تر تبدیل گردند . با مثالی که شما زده اید ، می توان نتیجه گرفت که مثلاً شما عددی با 4 رقم اعشار را به صورت 4 رقم اعشار رُند نموده اید و این نمی تواند مفهومی از تابع ROUND ارائه دهد و قاعدتاً هیچ تغییری صورت نمی گیرد .
    بنابراین پیشنهاد می گردد اعداد را به صورت عددی با تعداد اعشار کمتر از عدد اصلی رُند نمایید ( مثلاً آرگومان دوم یعنی NumDigist را به عددی دیگر و کوچکتر [ احتمالاً 3 ] تغییر دهید ) تا تغییرات اعمال شده را به وضوح مشاهده نمایید . مگر اینکه اعداد شما ، نیازی به رُند کردن نداشته باشند . یعنی آرگومان دوم بزرگتر یا مساوی با تعداد اعشار عدد مذکور باشد !
    با سپاس

ɦɛʂɑɱ ɓɑɦɾɑɳɨ

Last edited by حسام بحرانی; 2014/02/24, 06:14.
    !With God all things are possible

کامنت

چند لحظه..