تبدیل فایل اکسل

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
حذف همه
new posts
  • raminlotfi4
    • 2015/09/01
    • 2

پرسش تبدیل فایل اکسل

سلام
    دوستان لطفا کمک کنید میخوام کار اکسل خودمو جایی ارائه کنم اما نمیخام اینجوری ریختو پاش باشه میخام عین فایل زیر باشه
    لطف راهنماییم کنید
    فایل های پیوست شده
  • fmns59319

• 2014/10/19
    • 7

خوب میشه فابلتون رو ببینیم تا نظر بدیم

کامنت

• raminlotfi4
      • 2015/09/01
      • 2

نوشته اصلی توسط fmns59319
      خوب میشه فابلتون رو ببینیم تا نظر بدیم
      اینم فایلم مرسی
      فایل های پیوست شده

کامنت

• Ali Parsaei
        مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
        • 1519
        • 71.67

سلام،
        خيلي نکات ريز ريز را بايد انجام دهيد، من نمي دانم چقدر به اکسل و هر کدام از نکات مربوطه مسلط هستيد، من به صورت خلاصه سرفصل هاي آنها را مي گويم، اگر خيلي مسلط نيستيد به نظر من بهتر است فعلا" براي اين ارائه از خيرش بگذريد، البته يک مقدار از انجام کار هم سليقه اي است و به خلاقيت خودتان ربط دارد:

اگر عينا" مثل فايل نمونه ارساليتان بخواهيد باشد بايد به کدنويسي در vba آشنايي داشته باشيد
        ابتدا بايد فايلتان را با فرمت xls يا xlsm ذخيره کنيد و ماکرو هاي آن را نيز فعال کنيد. (هر کامپيوتر ديگري هم که احيانا" مي خواهد فايل روي آن ارائه گردد بايد ماکروهايش فعال باشد)
        بهتر است هر قسمت از داده ها را در شيت جداگانه قرار دهيد
        gridlines ها را حذف کنيد
        سطر و ستونهاي اضافه را hide کنيد
        به تعداد شيت ها در هر شيت يک commandbutton قرار داده و با کدنويسي آنها را به صفحات مربوطه لينک دهيد.
        شيت ها را قفل کنيد تا يک وقت سهوا" اطلاعات به هم نريزد
        دو تا فرم ايجاد کنيد و با کدنويسي در thisworkbook آنها را در هنگام باز شدن فايل فراخوان کنيد.

ولي اگر نمي خواهيد عينا" مثل فايل ياد شده باشد و به کد نويسي هم آشنايي نداريد مي توانيد به صورت زير عمل کنيد:
        اولا" لزومي به تغيير پسوند فايل و فعال سازي ماکروها نداريد.
        ثانيا" بايد بي خيال دو تا فرمي که در آغاز فايل نمايش داده مي شوند شويد!!
        و بعد مانند حالت اول:
        بهتر است هر قسمت از داده ها را در شيت جداگانه قرار دهيد
        gridlines ها را حذف کنيد
        سطر و ستونهاي اضافه را hide کنيد
        اما به جاي commandbutton ها از shape ها استفاده کنيد، shape ها کدنويسي لازم ندارد، آنها را مستقيما" به شيتها مي توانيد لينک کنيد.
        دست آخر شيت ها را قفل کنيد تا يک وقت سهوا" اطلاعات به هم نريزد.
        sigpic

کامنت

چند لحظه..