استخراج عدد از متن یک سلول

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • khorasan66

• 2012/06/12
    • 111

استخراج عدد از متن یک سلول

با سلام من نياز دارم از يک متن که شامل حروف و چند عدد مي باشد بعضا با فاصله و يا بي فاصله عددي خاص را استخراج کنم مثلا در متن { نقدي رديف 636خريدار غرفه مواد غ سند اتوماتيک} عدد 636 را و یا از متن { غیر نقدی ردیف 13369بهروز صدوقی م سند 987123} عدد 13369 را استخراج و در سلول مقابل درج نماید لطفا راهنمائی فرمائید . ضمنا متن متغیر می باشد .
  • Amirsayyafi

• 2011/06/25
    • 277

RE: است---اج عدد از متن یک سلول

به فایل پیوست یه نگاهی بندازید. قسمتهای زرد رنگ رو خودتون باید پرکنید. اولین ستون زرد رنگ عبارتی است که باید عدد پشت آن بیاید. (البته با این فرض که همواره بین کلمه مورد نظر و عدد یک فاصله وجود داشته باشد) دومین ستون زرد رنگ تعداد ارقام عدد مورد نظر است. البته اگر بعد از عدد مورد نظر کلمه یکسانی بیاید میتوان این ستون را با کمک فرمول پر کرد.

مطمئن هستم که راههای بهتری هم برای این کار هست.

http://persiandrive.com/703819

این نیز بگذرد.

کامنت

• arash44
      • 2016/08/23
      • 3

سلام دوستان گرامي.من تازه افتخار حضور در جمع شما را پيداكردم.سوالي داشتم:
      اگه در سلول a1 نام يك كالا را به همراه قيمت واحد آنرا داشته باشيم و در سلول b1تعداد كالاي خريداري شده وبخواهيم اين دوسلول باهم ضرب شوند(با توجه به اينكه سلولa1 ادغام كلمه و عدد ميباشد ) آيا راهي براي انجام چهار عمل اصلي ميان دوسلول با شرايط گفته شده وجود دارد؟ ممنون ميشم اگه در اين مورد راهنمايي كنيد.

کامنت

• amir_ts

• 2015/03/17
        • 1248

نوشته اصلی توسط arash44
        سلام دوستان گرامي.من تازه افتخار حضور در جمع شما را پيداكردم.سوالي داشتم:
        اگه در سلول a1 نام يك كالا را به همراه قيمت واحد آنرا داشته باشيم و در سلول b1تعداد كالاي خريداري شده وبخواهيم اين دوسلول باهم ضرب شوند(با توجه به اينكه سلولa1 ادغام كلمه و عدد ميباشد ) آيا راهي براي انجام چهار عمل اصلي ميان دوسلول با شرايط گفته شده وجود دارد؟ ممنون ميشم اگه در اين مورد راهنمايي كنيد.
        با سلام
        دوست عزیز شما بهتر بود یک تاپیک مجزا برای موضوع سوال تون ایجاد میکردید.
        فرمول زیر عدد رو از متن خارج و در ستون فرضی تعداد ضرب میکنه و حاصل بدست میاد.

کد PHP:
        =mid(a2;min(find({0,1,2,3,4,5,6,7,8,9};a2&1234567890));20)*b2 
        فایل های پیوست شده
        ای برادر تو همه اندیشه ای

کامنت

• iranweld

• 2015/03/29
          • 3342

با استفاده از تعریف یک تابع User define فایل پیوست تهیه گردید با تایپ (splittext(A2= عدد سلول A2 استخراج میگردد

کد PHP:
          Public Function SplitText(pcell As Range) As String
          Dim xLen 
          As Long
          Dim xStr 
          As String
          xLen 
          VBA.Len(pcell.Value)
          For 
          1 To xLen
              xStr 
          VBA.Mid(pcell.Valuei1)
              If 
          IsNumeric(xStrThen
                  SplitText 
          SplitText xStr
              End 
          If
          Next
          End 
          Function 
          فایل های پیوست شده
          Last edited by iranweld; 2016/08/25, 09:44.

کامنت

• nahak
            • 2019/01/09
            • 1

سلام عرض ادب
            اگر داخل یک سطر که ترکیبی از اعداد و حروف هست بخواهیم اعداد خاص را استخراج کنیم به چه صورت باید عمل کنیم. مثلا بگیم اعداد 8 رقمی داخل سطرها که 4 رقم آن ثابت هست و چهار رقم دوم تغییر می کند برایمان استخراج کند.
            من خودم داخل حدود 8000 سطر میخوام اعدادی رو برام جداکنه که 8 رقمی هستند و همشون با شماره 9151 شروع میشن. ممنون میشم کمکم کنید.

کامنت

• iranweld

• 2015/03/29
              • 3342

با سلام

فایل پیوست را بررسی کنید
              فایل های پیوست شده

کامنت

Working...