یوزر و پسورد موقع ورود به اکسل

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • esyoo

• 2010/03/09
    • 151

یوزر و پسورد موقع ورود به اکسل

سلام
    من یک فایل اکسل دارم که 5 کاربر از اون استفاده می کنند
    من نمی خوام همه به طور عادی وارد اون بشن
    من می خوام که هر کاربر که وارد شد از اون تقاضای یوزر و پسورد بکنه و ساعت ورود و اسم یوزر رو در سلول c26و c27 وارد بکنه
    ممنون میشم راهنمایی بکنید
    با تشکر
  • shamsololama

• 2010/02/15
    • 940

RE: یوزر و پسورد موقع ورود به اکسل

با درود فراوان
    در اين مورد كه چند نفر از يك برنامه مي خواهند استفاده كنند مهم است كه هر كس از كامپيوتر خود مي خواهد وارد شود و يا اين كه همه از يك كامپيوتر در زمانهاي متفاوت اما در هردو صورت امكاپذير است و لي با روشهاي متفاوت
    و ميتوان اينكار را طوري انجام داد كه نشان دهد چه كسي در چه زماني با فايل كار كرده
    با قرار دادن يك يوزرفرم در هنگام باز شدن فايل و در خواست يوزر و پسورد هاي متفاوت براي هر نفر ورود و خروج كاربرها را ثبت كرد كه اگر نياز بود و نمونه را برايتان ارسال مي كنم
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    بمانیم تا کاری کنیم ،نه کاری کنیم تا بمانیم (دکتر شریعتی)
    shamsololama@yahoo.com
    09177733411

کامنت

• khakzad

• 2010/03/17
      • 2034

سلام
      لطف می کنید نمونه فایل رو بذارید؟
      البته اگر امکانش هست
      ممنون میشم

کامنت

• esyoo

• 2010/03/09
        • 151

بسیار ممنونم
        من هر دوحالت رو مد نظر دارم
        یعنی هم از طریق شبکه باید وارد بشوند(فقط مدیر از راه دور و در یک اتاق دیگر بررسی میکند)
        وهم با یک کامپیوتر5 نفر کار میکنند(فقط کاربر کامپیوتر اطلاعات وارد میکند)

منتظر نمونه فایل و توضیحات شما هستم.
        با تشکر

کامنت

• m_d6712

• 2010/05/22
          • 174

یک روش برای استفاده از Authentication windows برای ورود به Excel: یعنی همان طور که User Pass ویندوز خود را برای ورود به ویندوز وارد می کنید. اینجا هم آنها را برای باز کردن فایل Excel خود وارد می کنید.
          مزیت این روش این است که چون در شبکه از Authentication از جنس Windows Authentication استفاده می شود می توان این کد را برای دسترسی به فایل اکسل در شبکه نیز به کار برد.

کد:
          Public Const LOGON32_LOGON_INTERACTIVE = 2
          Public Const LOGON32_LOGON_NETWORK = 3
          Public Const LOGON32_LOGON_BATCH = 4
          Public Const LOGON32_LOGON_SERVICE = 5
          Public Const LOGON32_PROVIDER_DEFAULT = 0
          Public Const FORMAT_MESSAGE_FROM_SYSTEM = &H1000
          Public Const FORMAT_MESSAGE_ALLOCATE_BUFFER = &H100
          Public Const FORMAT_MESSAGE_FROM_HMODULE = &H800
          Public Const NERR_BASE = 2100
          Public Const MAX_NERR = NERR_BASE + 899 ' This is the last error in NERR range.
          Public Const LOAD_LIBRARY_AS_DATAFILE = &H2

Option Explicit
          Public Declare Function LogonUser Lib "advapi32" Alias "LogonUserA" (ByVal lpszUser As String, ByVal lpszDomain As String, ByVal lpszPass As String, ByVal dwLogonType As Long, ByVal dwLogonProvider As Long, Handle As Long) As Long
          Public Declare Function CloseHandle Lib "kernel32" (Handle As Long) As Long
          Public Declare Function LoadLibraryEx Lib "kernel32" Alias "LoadLibraryExA" (ByVal lpLibFileName As String, ByVal hFile As Long, ByVal dwFlags As Long) As Long
          Public Declare Function FreeLibrary Lib "kernel32" (ByVal hLibModule As Long) As Long
          Public Declare Function FormatMessage Lib "Kernel32.dll" Alias "FormatMessageA" (ByVal Flags As Long, ByVal Source As Long, ByVal MessageID As Long, ByVal LanguageID As Long, ByVal Buffer As String, ByVal Size As Long, args As Any) As Long
          Public Declare Function LocalFree Lib "Kernel32.dll" (ByVal Handle As Long) As Long

Public Function Login(strUser As String, strPass As String, strerror As String, Optional strDomain As String) As Boolean
          Dim lngError As Long
          Dim lngHandle As Long

strDomain = vbNullString

lngError = LogonUser(strUser, strDomain, strPass, LOGON32_LOGON_INTERACTIVE, LOGON32_PROVIDER_DEFAULT, lngHandle)

If lngError = 0 Then
                  strerror = ErrorMessage(Err.LastDllError)
                  Login = False
              Else
                  Login = True
                  lngError = CloseHandle(lngHandle)
              End If

End Function

Public Function ErrorMessage(lCode As Long) As String

Dim lngError As Long
          Dim ptrBuffer As Long
          Dim strMessage As String
          Dim hModule As Long
          Dim lngFlags As Long
          Dim str As String

lngFlags = FORMAT_MESSAGE_FROM_SYSTEM

If (lCode >= NERR_BASE And lCode <= MAX_NERR) Then
                      hModule = LoadLibraryEx("netmsg.dll", 0&, LOAD_LIBRARY_AS_DATAFILE)
                      If (hModule <> 0) Then
                          lngFlags = lngFlags Or FORMAT_MESSAGE_FROM_HMODULE
                      End If
                  End If

strMessage = Space$(256)
              lngError = FormatMessage(lngFlags, hModule, lCode, 0&, strMessage, 256, 0&)
                  If (hModule <> 0) Then
                      lngError = FreeLibrary(hModule)
                  End If
              ErrorMessage = strMessage

End Function
          -------
          http://md6712.com
          جامعه ایده پردازان: http://idekadeh.com

کامنت

• esyoo

• 2010/03/09
            • 151

مشکل من برای ساختن یوزر و پسورد حل شد.
            اما مشکل اینکه موقع تایپ پسورد اون رو به صورت ستاره دار نمایش نمیده
            از چه دستوری و روشی باید استفاده بکنم؟
            با تشکر

کامنت

• shamsololama

• 2010/02/15
              • 940

با درود فراوان
              من بزودی یک نمونه را در اینجا قرار خواهم داد که از نظر امنیتی هم روی آن کار شده باشه

و در مورد اینکه پسورد را بصورت ستاره یا علامت دلخواه دیگر نشان دهد
              اول روی همان تکس باکس که پسورد را وارد میکنید کلیک کنید تا انتخاب شود
              دوم از قسمت پروپرتیس روبروی Password char ستاره یا هر علامت دلخواهی که خواستید بگذارید
              ---------------------------------------------------------------------------------------------------
              shamsololama@yahoo.com
              09177733411

کامنت

• khakzad

• 2010/03/17
                • 2034

با سلام
                من هنوز منتظر فایل شما هستم

کامنت

• m_d6712

• 2010/05/22
                  • 174

یک فایل برایتون آپلود کردم:

http://www.mediafire.com/file/83ojc03c2pl2jfr/UserPass.xlsm

در این فایل دو نوع Authentication مورد بحث قرار گرفته شده است:

اولی همون Auth که در پاسخ قبلی داده بودم هست که با استفاده از User و Pass سیستم عامل و یا شبکه قابل دسترسی می باشد. دقت نمایید که برخی سیستم ها User هایی دارند که Pass ندارد و مثل خود من! من برای یوزر های کامپیوترم پسورد نمی ذارم! در این حالت ویندوز ایرادی نمیگیرد اما اگر سسیتم شما عضوی از domain باشد ایراد می گیرد! در Authentication که من در VBa براتون گذاشتم اصل بر Domain است! برای همین شما نمیتوانید با یوزری که پسورد ندارد وارد شوید. لطفا این قسمت را با یوزری امتحان کنید که پسورد دارد. یوزر Guest هم به همین دلیلی که ذکر کردم قابل استفاده نمی باشد.

دوم حالت عادی است. یک لیست از User و Pass در Sheeet اول ایجاد شده که این شیت Hidden شده است. و کاربران نمی توانند آن را ببینند.

شیت اصلی اطلاعات نیز Hidden می باشد که پس از اعتبار سنجی کاربر نمایش داده می شود.

برای اینکه کاربر نتواند کد های نوشته شده را ببیند بر روی آن پسورد گذاشته شده است:

در این فایل پسورد محیط Vba در زیر نوشته شده است:
                  exceliran

پسورد روش اول: یکی از یوزر و پسورد های خود ویندوز شما
                  پسورد روش دوم: قابل اضافه کردن است:
                  به عنوان مثال:

یوزر: excel
                  پسورد: iran

موفق باشید.
                  -------
                  http://md6712.com
                  جامعه ایده پردازان: http://idekadeh.com

کامنت

• saeid

• 2010/08/01
                    • 45

چرا اينقدر موضوع را پيچيده كردين سوال دوست ما در 2003 از طريق tools > protection > Allow Users to Edit Renge و در 2007 از review > Chenge > Allow Users to Edit Renge به راحتي هم تو شبكه و هم براي چند كاربر بر روي يك سيستم قابل اجرا هست . در صورت عدم آشنايي به اين دستور در خدمت هستم .

کامنت

• shamsololama

• 2010/02/15
                      • 940

با درود فراوان
                      دوست خوبم آقای مفیدی از تلاش شما برای ارائه راه حل و کمک به دوستان سپاسگزارم
                      ولی نمیدانم سئوال را چگونه مطالعه کرده اید چرا که راه حلی که شما ارائه فرموده اید فقط برای گذاشتن قفل یا همان Protection روی یک فایل است و اینکه اگر پنج کاربر داشته باشیم هر کدام با یک یوز متفاوت و یک پسورد متفاوت وارد بشوندو اینکه پس از وارد شدن، یوز و نام آن را در یک لیست ثبت کند شما در نظر نگرفته اید.و همچنین که برای دسترسی کاربرهای متفاوت دسترسی های متفاوتی را قرار دهیم.
                      لطفا سئوال را دوباره مطالعه فرمائید خواهید دید که دوستان موضوع را پیچیده نکرده اند و درواقع به این راحتی که شما فکر می کنید نیست.
                      shamsololama@yahoo.com
                      09177733411

کامنت

• mrexcel

• 2010/02/03
                        • 435

براي مديريت زمان و افراد هم ميشه از گزينه trck change استفاده كرد - اين راهي هم كه دوستمون ميگه يك راهه .انشااءالله روشش را هم ميگن
                        زنگ تفريح دنيا هميشگي نيست ، ساعت بعد حساب داريم

کامنت

• saeid

• 2010/08/01
                          • 45

دستوري كه بنده پيشنهاد دادم نمي تواند ليست تغييرات هر كار بر را نشان دهد ولي اگر با اين دستور كار كرده باشيد حتما ديديد كه مي توان سلهاي يك شيت را به هر تعداد كاربر كه نياز داريد اختصاص دهيد به طوري كه ديگري نتواند محيط ديگري را تغيير دهد و كاربر فقط با پسورو خودش مي تواند اطلاعات را درج نمايد ( البته در اين دستور ديگر نام كاربري نياز نيست و من فكر ميكنم دوستي كه سوال داشت با الگو گرفتن از شكل نرم افزارهاي ديگر ، از اكسل چنين انتظاري داشته و اگر نه با همين دستور مشكلش حل مي شود )
                          ضمنا هر كس از ديدگاه و تجربيات خودش راهكاري را پيشنهاد مي دهد كه البته فكر نمي كنم اين موضوع ايرادي داشته باشد . چرا كه تا بحال چندين پروژه تحت شبكه با چندين كاربر و سطح دسترسي متفاوت با همين دستور انجام داده ام و مشكلي هم نداشته و با امنيت بالا هنوز هم در حال سرويس دهي مي باشند و تنها مشكل آن اين است كه ظاهر نرم افزار شبيه نرمافزارهايي مثل دلفي نشده و دك و پوز آنها را ندارد .
                          براي مثال يك فايل خيلي ساده با 5 كاربر كه كلمه عبور هر كار بر از 1 تا 5 مي باشد به ايميل excel.iran@yahoo.com ارسال كردم تا در صورت صلاح ديد در اين قسمت قرارداده شود .

کامنت

• shamsololama

• 2010/02/15
                            • 940

نوشته اصلی توسط saeid
                            دستوري كه بنده پيشنهاد دادم نمي تواند ليست تغييرات هر كار بر را نشان دهد ولي اگر با اين دستور كار كرده باشيد حتما ديديد كه مي توان سلهاي يك شيت را به هر تعداد كاربر كه نياز داريد اختصاص دهيد به طوري كه ديگري نتواند محيط ديگري را تغيير دهد و كاربر فقط با پسورو خودش مي تواند اطلاعات را درج نمايد ( البته در اين دستور ديگر نام كاربري نياز نيست و من فكر ميكنم دوستي كه سوال داشت با الگو گرفتن از شكل نرم افزارهاي ديگر ، از اكسل چنين انتظاري داشته و اگر نه با همين دستور مشكلش حل مي شود )
                            ضمنا هر كس از ديدگاه و تجربيات خودش راهكاري را پيشنهاد مي دهد كه البته فكر نمي كنم اين موضوع ايرادي داشته باشد . چرا كه تا بحال چندين پروژه تحت شبكه با چندين كاربر و سطح دسترسي متفاوت با همين دستور انجام داده ام و مشكلي هم نداشته و با امنيت بالا هنوز هم در حال سرويس دهي مي باشند و تنها مشكل آن اين است كه ظاهر نرم افزار شبيه نرمافزارهايي مثل دلفي نشده و دك و پوز آنها را ندارد .
                            براي مثال يك فايل خيلي ساده با 5 كاربر كه كلمه عبور هر كار بر از 1 تا 5 مي باشد به ايميل excel.iran@yahoo.com ارسال كردم تا در صورت صلاح ديد در اين قسمت قرارداده شود .

با درود فراوان

دوست خوبم آقای مفیدی در مورد اینکه برای جواب، هرکس دیدگاه خودش را بیان کند نه که اشکالی ندارد بلکه بسیار خوب و مفید خواهد بود و من بر این باورم که هر راهی برای حل کردن مسئله که بیان شود می تواند به وسیع کردن دیدما در مورد مسئله کمک کند ولی و اینکه روش دیگران زیر سئوال ببریم جایز نیست من هم اگر در مورد راه حل شما نظری ندادم و به نظرم بسیار هم جالب بود و اگر هم چیزی گفتم در مورد اینکه به دوستانی که راحل های متفاوتی ارائه داده بودند خطاب کرد ه اید "" چرا اينقدر موضوع را پيچيده كردين "" که یعنی دوستان راه را اشتباه رفته و راه حل ارائه شده کارا آمد نیست در هر صورت قصدم ناراحت کردن شما نبوده ونیست.

نمونه فایل:

[attachment=131]
                            فایل های پیوست شده
                            shamsololama@yahoo.com
                            09177733411

کامنت

• 4017

• 2010/10/03
                              • 114

نوشته اصلی توسط shamsololama
                              نوشته اصلی توسط saeid

با درود فراوان

دوست خوبم آقای مفیدی در مورد اینکه برای جواب، هرکس دیدگاه خودش را بیان کند نه که اشکالی ندارد بلکه بسیار خوب و مفید خواهد بود و من بر این باورم که هر راهی برای حل کردن مسئله که بیان شود می تواند به وسیع کردن دیدما در مورد مسئله کمک کند ولی و اینکه روش دیگران زیر سئوال ببریم جایز نیست من هم اگر در مورد راه حل شما نظری ندادم و به نظرم بسیار هم جالب بود و اگر هم چیزی گفتم در مورد اینکه به دوستانی که راحل های متفاوتی ارائه داده بودند خطاب کرد ه اید "" چرا اينقدر موضوع را پيچيده كردين "" که یعنی دوستان راه را اشتباه رفته و راه حل ارائه شده کارا آمد نیست در هر صورت قصدم ناراحت کردن شما نبوده ونیست.

نمونه فایل:

سلام
                              ميشه يوزر پسوورد اين فايلي كه گذاشتي رو بزاري تو سايت؟
                              اگر تنهاترين تنهايان شوم بازهم خدا هست،
                              او جانشين تمام نداشته هاي من است...!

کامنت

Working...