گذاشتن چک باکس برای سلول ها با شرط انتخاب فقط یکی از پک باکس ها در هر سطر

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • ali65e

• 2013/12/14
    • 120

گذاشتن چک باکس برای سلول ها با شرط انتخاب فقط یکی از پک باکس ها در هر سطر

سلام مجدد
    دوستان عزیز در حال طراحی سوالات 4 گزینه ای برای دانش آموزان هستم که دانش آموز به طبع باید یکی از گزینه ها را انتخاب کند ولی مشکل اینجاست که چند گزینه را همزمان میشود برای یک سوال انتخاب کرد.آیا راه حلی وجود دارد که بشود که این مشکل را بر طرف کرد
    Last edited by ali65e; 2013/12/20, 15:52.
  • MEYTI

• 2010/11/11
    • 362

با سلام دوست عزیز در اینجور مواقع باید از option button استفاده کنید
    مهدی کریمی

کامنت

• ali65e

• 2013/12/14
      • 120

سلام.دوست عزیز فرمایشتون تقریبا درسته ولی مشکل option boxاینه که در کل option box های صفحه، فقط یکی را میشود انتخاب کرد نه در یک سطر.به عبارتی با این گزینه فقط میشود به یک سوال جواب داد

کامنت

• MEYTI

• 2010/11/11
        • 362

بله دوست عزیز شما باید option button های هر سوالو داخل یک group box قرار بدی یعنی به تعداد سوالات باید group box داشته باشی
        مهدی کریمی

کامنت

• Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
          • 4476

علاوه بر روشي كه مهدي عزيز گفتن شما ميتونين از اين فايل هم استفاده كنيد.
          تو اين فايل كاربر شماره گزينه رو وارد ميكنه
          فایل های پیوست شده

کامنت

• hs208

• 2013/12/13
            • 74

سلام amirآقا
            من یه سوال جانبی واسم پیش اومد
            در ستون B فایل Book1 که زحمت کشیدین گذاشتین چطوری چک مارک یا اشکال دیگه قرار میگیره؟ این موضوع تو بعضی کارا به درد من میخوره. لطف میکنید توضیح بدید؟

کامنت

• Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
              • 4476

نوشته اصلی توسط hs208
              سلام amirآقا
              من یه سوال جانبی واسم پیش اومد
              در ستون b فایل book1 که زحمت کشیدین گذاشتین چطوری چک مارک یا اشکال دیگه قرار میگیره؟ این موضوع تو بعضی کارا به درد من میخوره. لطف میکنید توضیح بدید؟
              سلام دوست عزيز
              من در واقع چك مارك نذاشتم. اگه دقت كنيد ميبينيد كه p هست. فقط بخاطر نوع فونتش هست كه چك مارك ديده ميشه

کامنت

• ali65e

• 2013/12/14
                • 120

سلام مجدد
                می بخشید برای اینکه یک option box رو داخل بک group box بگذاریم آیا راه خاصی وجود داره یا فقط درگ کردن راه حل این مسئله است؟

کامنت

• Ali Parsaei
                  مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
                  • 1518

نوشته اصلی توسط ali65e
                  سلام مجدد
                  می بخشید برای اینکه یک option box رو داخل بک group box بگذاریم آیا راه خاصی وجود داره یا فقط درگ کردن راه حل این مسئله است؟
                  option box نه، option button درست است.
                  همان درگ کردن راه حل است، حالا چي شده؟ مگر چه مشکلي با درگ کردن داريد؟
                  دو نکته:
                  1-با انتخاب يک option button و استفاده از کليدهاي جهت دار مي توانيد محل دقيق آنها را در group box تعيين کنيد.
                  2- فقط کافي است براي يک سوال group box و option button طراحي کنيد. سپس آن group box و option button هاي درون آن را با نگه داشتن دگمه کنترل انتخاب کنيد. پس از انتخاب آنها دگمه کنترل را نگه داشته و بعد کليک موس را پايين نگه داشته و بکشيد، يک کپي از آنها ايجاد مي شود، به همين ترتيب الي آخر.
                  گفتم شايد اشکالتان يکي از دو مورد فوق بوده که اين سوال را کرده ايد به همين جهت توضيح دادم.
                  sigpic

کامنت

• Kamankesh
                    • 2013/12/17
                    • 4

خیلی کارت درسته
                    من ازت یاد گرفتم که فونت ها میتونن اشکال تولید کنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                    ممنـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــــــونم

کامنت

Working...