مشکل در فایل اکسل برای مغازه

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • bhe92

• 2014/01/17
    • 18

مشکل در فایل اکسل برای مغازه

سلام دوستان و استادان گرامی و عزیز من تازه عضو شدم تا حدودی از اکسل سر در میاره یه مغازه دارم میخوام یک فایل اکسل خوب واسه مغازه درست کنم تا جاهایی پیش رفتم اما چند تا مشکل دارم

1.ماکرویی داخل فایل است که از شیت 2 که الگو برای هر مشتری است کپی می کند و یک شیت جدید ایجاد میکند و پیست می کند و سلولهای a1تا h1 را کپی و در شیت یک در سطر 2 پیست لینک می کند

مشکل اینست که می خواهم در سطر بعدی پیست کند چون سطر بالایی مال مشتری قبلی است

2.در شیت یک من قسمتی مشخص کردم که می خواهم با وارد کردن قسمتی و یا نام کامل مشتری بقیه فیلتر بشوند و فقط همون مشتری بماند تا انتخابش کنم

3.در شیت 1 ستون h شرطی قرار دارد که لینک است از شیت هر مشتری می خواهم اگر کلمه مثلا "حساب مسدود " داخل سلول امد به رنگ قرمز دربیاید

4.میخوام ماکرویی بنویسم که از صفحه هر مشتری به اندازه یک صفحه a5 پرینت بگیرد

دوستان شرمنده بخدا سوالاتم زیاد شدند اما خواستم جمع بندی درستی باشد

اگر میشه روشها رو یادم بدید تا بعدا به مشکل نخورم

فایل رو پیست کردم تا ببینید داخلش مشکلات رو نوشتم مولا علی نگه دارتان
    فایل های پیوست شده
  • bhe92

• 2014/01/17
    • 18

بازم سلام
    استادان گرامی 30 نفر از پست ما دیدن کردن یعنی یکنفر جواب حتی یک مورد رو بلد نیست با چه دل خوشی عضو شدیم اولین پست رو زدیم
    خودم مشکل 4 را حل کردم توی انجمن سرچ کردم مرتبط با موضوع خودم پیدا نکردم و این پست را زدم حالا کسی نیست یه راهنمایی کوچیک بکنه

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
      • 4374

نوشته اصلی توسط bhe92
      بازم سلام
      استادان گرامی 30 نفر از پست ما دیدن کردن یعنی یکنفر جواب حتی یک مورد رو بلد نیست با چه دل خوشی عضو شدیم اولین پست رو زدیم
      خودم مشکل 4 را حل کردم توی انجمن سرچ کردم مرتبط با موضوع خودم پیدا نکردم و این پست را زدم حالا کسی نیست یه راهنمایی کوچیک بکنه
      درود

کاربرد این فایل برای شما چی هست دقیقا

sigpic

کامنت

• Nima

• 2011/07/22
        • 385

دوست عزیز برای انتخاب مشتری باید از advanced filtering استفاده کنی.
        برای سوال 3 هو میتونی از conditional formatting استفاده کنی.

البته فایلی که اپ کردی از نظم درستی برخوردار نیست
        ولی راجع به موارد بالا توی سایت قبلا بحث شده
        No LION's roar ruins my hut, I afraid of TERMITE's silence

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
          • 4374

نوشته اصلی توسط nima
          دوست عزیز برای انتخاب مشتری باید از advanced filtering استفاده کنی.
          برای سوال 3 هو میتونی از conditional formatting استفاده کنی.

البته فایلی که اپ کردی از نظم درستی برخوردار نیست
          ولی راجع به موارد بالا توی سایت قبلا بحث شده
          محمد جان به نظر من فایل ایشون از اساس مشکل داره دیتابیسی برای کارکنان یک سازمان در نظر بگیر که برای هر کارمند یک تیبل ایجاد کرده باشه حالا فرض کن هزار کارمند داشته باشه ببین چه اتفاقی میفته ایشون هم همین کار رو کردن فرض کن 100 تا مشتری داشته باشند با محدودیت 255 شیت اکسل ببین چه اتفاقی میفته و فایل ایشون چه حجمی پیدا میکنه

sigpic

کامنت

• Nima

• 2011/07/22
            • 385

نوشته اصلی توسط vatanparast
            محمد جان به نظر من فایل ایشون از اساس مشکل داره دیتابیسی برای کارکنان یک سازمان در نظر بگیر که برای هر کارمند یک تیبل ایجاد کرده باشه حالا فرض کن هزار کارمند داشته باشه ببین چه اتفاقی میفته ایشون هم همین کار رو کردن فرض کن 100 تا مشتری داشته باشند با محدودیت 255 شیت اکسل ببین چه اتفاقی میفته و فایل ایشون چه حجمی پیدا میکنه
            دقیقا با شما موافقم
            No LION's roar ruins my hut, I afraid of TERMITE's silence

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
              • 4374

برای فیلتر کردن از فایل زیر هم میتونی ایده بگیری
              فایل های پیوست شده

sigpic

کامنت

• hosseinamerey

• 2012/09/13
                • 193

دوست خوبم همه این کارهایی که میخوای روی فایل اکسلت پیاده کنی وجود داره اما کد نویسی همه این حالات زمانبره
                با اجازه مدیر انجمن من بخشی از سوالاتت را در همون فایل نمونه انجام میدم فقط باید یه کمی صبر کنی
                اما اگر میخوای مراحل انجام کار و کدنویسی رو یاد بگیری حتما تو قسمت

آموزشگاه تخصصی انجمن اکسل ایرانیان و

آموزش آنلاین اکسل پیشرفته

انجمن ثبت نام کن و حتما موفق میشی

کامنت

• bhe92

• 2014/01/17
                  • 18

نوشته اصلی توسط nima
                  دقیقا با شما موافقم
                  درست دوستان برای مغازم که حدود 150 تا مشتری دارم که جنس میبرند خودم و دادشم روی این فایل می خواهیم کارکنیم
                  از چه روشی استفاده کنم تا حجمش کم بشه و این امکانات رو داشته باشه
                  اگر من بخواهم مثلا سطر اول هر شیت در شیت اول پیست لینک شود درست پشت سر هم چکار باید بکنم
                  در مورد جستجو مشتریان در شیت 1 خیلی بکارم می اید جایی نیست که بالای سلول مشتریان اسم رو وارد کنم بقیه فیلتر بشوند

ممنون از کمک شما استادان عزیز

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
                    • 4374

نوشته اصلی توسط bhe92
                    درست دوستان برای مغازم که حدود 150 تا مشتری دارم که جنس میبرند خودم و دادشم روی این فایل می خواهیم کارکنیم
                    از چه روشی استفاده کنم تا حجمش کم بشه و این امکانات رو داشته باشه
                    اگر من بخواهم مثلا سطر اول هر شیت در شیت اول پیست لینک شود درست پشت سر هم چکار باید بکنم
                    در مورد جستجو مشتریان در شیت 1 خیلی بکارم می اید جایی نیست که بالای سلول مشتریان اسم رو وارد کنم بقیه فیلتر بشوند

ممنون از کمک شما استادان عزیز
                    دوست عزیز من نمیدونم اطلاعات شما در زمینه طراحی بانک اطلاعاتی چقدر هست ولی این رو مطمئن باشید روشی که انتخاب کردید به هیچ وجه مناسب نیست ، شما کافیه 150 شیت خالی ایجاد کنید تا ببیند که چه اتفاقی میفته حالا بخواید از فرمول و فرمت و جداول و... هم استفاده کنید که واقعا وحشتناک میشه ، اگر هم بخواید از فایل های متعدد استفاده کنید که باز هم دچار مشکل خواهید شد، اگر نظر من رو خواسته باشید روی این روشی که پیش گرفتید وقت صرف نکنید.

sigpic

کامنت

• bhe92

• 2014/01/17
                      • 18

نوشته اصلی توسط ~M*E*H*D*I~
                      دوست عزیز من نمیدونم اطلاعات شما در زمینه طراحی بانک اطلاعاتی چقدر هست ولی این رو مطمئن باشید روشی که انتخاب کردید به هیچ وجه مناسب نیست ، شما کافیه 150 شیت خالی ایجاد کنید تا ببیند که چه اتفاقی میفته حالا بخواید از فرمول و فرمت و جداول و... هم استفاده کنید که واقعا وحشتناک میشه ، اگر هم بخواید از فایل های متعدد استفاده کنید که باز هم دچار مشکل خواهید شد، اگر نظر من رو خواسته باشید روی این روشی که پیش گرفتید وقت صرف نکنید.

استاد عزیز برای بانک اطلاعاتی چکار باید بکنم
                      یه سوال ایا راهی است که اگر ستونی را فیلتر کردم بالای فیلتر بشود کلمه را جستجو کرد و فقط همان کلمه بماند

کامنت

• hosseinamerey

• 2012/09/13
                        • 193

نوشته اصلی توسط bhe92
                        بازم سلام

دوست عزیز شما میتونی برای این تعداد مشتری از کارتکس استفاده کنی

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
                          • 4374

نوشته اصلی توسط bhe92
                          استاد عزیز برای بانک اطلاعاتی چکار باید بکنم
                          یه سوال ایا راهی است که اگر ستونی را فیلتر کردم بالای فیلتر بشود کلمه را جستجو کرد و فقط همان کلمه بماند
                          در لینک زیر مبانی طراحی بانک اطلاعاتی توضیح داده شده ، سوال شما جزء فرعیات محسوب میشه بله راه های مختلفی وجود داره ولی فعلا این مسئله ای نیست باید بتونید جداول مورد نیاز خودتون رو ایجاد کنید و ببینید چه اطلاعاتی نیاز دارید

مبانی طراحی یک پایگاه داده

sigpic

کامنت

• bhe92

• 2014/01/17
                            • 18

نوشته اصلی توسط ~M*E*H*D*I~
                            در لینک زیر مبانی طراحی بانک اطلاعاتی توضیح داده شده ، سوال شما جزء فرعیات محسوب میشه بله راه های مختلفی وجود داره ولی فعلا این مسئله ای نیست باید بتونید جداول مورد نیاز خودتون رو ایجاد کنید و ببینید چه اطلاعاتی نیاز دارید مبانی طراحی یک پایگاه داده
                            ممنون یه سوال ایا راهی است که اگر ستونی را فیلتر کردم بالای فیلتر بشود کلمه را جستجو کرد و فقط همان کلمه بماند

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
                              • 4374

نوشته اصلی توسط bhe92
                              ممنون یه سوال ایا راهی است که اگر ستونی را فیلتر کردم بالای فیلتر بشود کلمه را جستجو کرد و فقط همان کلمه بماند
                              یک فایل نمونه گذاشتم دیدید؟ بله راهی هست تو همون فایل یک نمونه رو میتونید ببینید

sigpic

کامنت

Working...