کمک و راهنمایی برای ثبت اطلاعات فردی در اکسل

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • ACE

• 2012/09/24
    • 147

کمک و راهنمایی برای ثبت اطلاعات فردی در اکسل

سلام...دوستان من برای یک آموزشگاه یک برنامه ثبت اطلاعات فردی می خواستم مثه نام و فامیل و شماره تلفن و ....تعدادشون هم 500تا 600نفر است که یک قسمت ثبت شهریه و مانده شهریه و ثبت چک هم داره که فکر کنم پایگاه داده بخواد...دوستان میشه راهنمایی کنن که از کجا باید شروع کنم؟ چون اصلا برنامه نویسی بلد نیستم...ممنون می شم برای این کار راهنمایی نمایید
    Last edited by ACE; 2014/04/06, 20:51.
  • komeilex
    مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
    • 233

سلام دوست عزیز.
    شما می تونی از user form برای ورود اطلاعاتت استفاده کنی.
    تو تالار ویژوال بیسیک سرچ کن. نمونش زیاده.
    وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

کامنت

• ACE

• 2012/09/24
      • 147

نوشته اصلی توسط komeilex
      سلام دوست عزیز.
      شما می تونی از user form برای ورود اطلاعاتت استفاده کنی.
      تو تالار ویژوال بیسیک سرچ کن. نمونش زیاده.
      سلام دوست عزیز:ممنون از جوابتون من زیاد سرچ کردم اما به جوابی نرسیدم با این حال چشم...

کامنت

• ACE

• 2012/09/24
        • 147

ندیدم استاد....شاید من موضوع سرچش رو نمیدونم میشه راهنمایی نمایید

کامنت

• komeilex
          مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
          • 233

کافیه تو قسمت سرچ بنویسین user form. کلی تاپیک براتون میاره مثلا لینک زیر:

user form
          وقتی خدا مشکلت رو حل میکنه به تواناییش ایمان داری و وقتی مشکلت رو حل نمی کنه بدون که به تواناییت ایمان داره...

کامنت

• ACE

• 2012/09/24
            • 147

ممنون استاد ببینم کمکی میشه برام....خیلی خیلی ممنون

کامنت

• komeilex
              مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
              • 233

آقا استاد خودتی. من کمیلم اینم یه نمونه user form که بهت ایده میده:

usf.xlsm
              Last edited by komeilex; 2014/04/06, 22:20.

کامنت

• ACE

• 2012/09/24
                • 147

کمیل جان دوست عزیز شما لطف دارید....من یک توضیح دادم شما لطف کردین اما چیزی که من دنبالش میگردم بیش از یک فرم است...درسته؟محاسبات داره و ....نظرتون چیه کمیل خان...خان که هستید؟

کامنت

• komeilex
                  مدير تالار توابع اكسل

• 2013/10/18
                  • 233

قربانت آقا.
                  ببین من فقط پیشنهاد دادم که برای ورود اطلاعات شما می تونی از user form استفاده کنی. این اطلاعات که توسط user form وارد اکسل شدن میشن پایگاه داده شما و می تونی هر عملیاتی که خواستی روی اون انجام بدی. البته اگر با اکسس هم آشنایی داشته باشی، اونجا بهتر و راحتتر می تونی به مقصودت برسی.

کامنت

• امين اسماعيلي
                    مدير تالار ويژوال بيسيك

• 2013/01/17
                    • 1198

با درود
                    دوستان گلم این بخش برنامه های کاربردی اکسل هست. یعنی تو این بخش تاگیک نزنین ، سوال نکنین . فقط برنامه های کاربردی . مممممممممممممممننننننننننننون
                    در پناه خداوندگار ایران زمین باشید و پیروز

کامنت

• ACE

• 2012/09/24
                      • 147

چشم داداش...والا من که به برنامه نویسی وارد نیستم به همین منظور اشتباهی اومد این ورها...شما راهنمایی نمایید کجا این سوال رو مطرح کنم؟

کامنت

• امين اسماعيلي
                        مدير تالار ويژوال بيسيك

• 2013/01/17
                        • 1198

با درود
                        ويژوال بيسيك در اكسل
                        در پناه خداوندگار ایران زمین باشید و پیروز

کامنت

• ACE

• 2012/09/24
                          • 147

دوستان من همچنان منتظرم...

کامنت

• ~M*E*H*D*I~

• 2011/10/19
                            • 4374

در واقع تصمیم داری یک اپلیکیشن برای ذخیره اطلاعات و گزارش گیری درست کنی

اولین گام طراحی فرم برای ورود داده ها نیست

اولین گام تعیین اطلاعاتیه که از این دیتابیس انتظار داری یعنی بشینی رو کاغذ طراحی کنی من چه اطلاعاتی نیاز دارم این برنامه قراره چه کاری برای من انجام بده

در مرحله بعد باید جداولی برای ذخیره اطلاعات درست کنی یعنی اطلاعات مورد نیازت مشخصه حالا باید ببینی در چه جدول یا جداولی باید این هارو ذخیره کنی این بخش رو تاپیک های زیر کمکت میکنه

مبانی طراحی یک پایگاه داده

كتاب جامع «پايگاه داده ها»
                            نرمال سازی به زبان ساده

بعد از اینکه چارچوب جداول یعنی تعداد جداول ، فیلد های جداول و ارتباطات جداول مشخص شد اونوقت باید به فکر اینکه چطور داده هارو دخیره کنی بیفتی

بعد از ذخیره داده ها باید به گام اول برگردی یعنی طرح هایی که برای ایجاد گزارش داشتی بتونی کامپیوتریزه کنی

sigpic

کامنت

• ACE

• 2012/09/24
                              • 147

سلام مجدد با تشکر از همه عزیزانی که نسبت به بنده و تاپیک ایجاد شده لطف داشتند...
                              اون موضوعی که دارم سعی می کنم انجام بدم رو براتون گذاشتم و چند موضوع رو براتون عرض می کنم...
                              1-خانه های تاریخ بوسیله تقویمی که ایجاد می کنیم پر شوند.
                              2-خانه هایی که باید تیک زده شوند با خانه های مربوط خودشان در رابطه باشند یعنی خانه نقد و اقساط با خانه چک در ارتباط باشه که اگر تیک اقساط زده شد حتما اطلاعات مربوط به چک داده شوند لازم به ذکر است تنها یک چک می تواند ثبت شود.
                              3-ردیف و شماره عضویت رو اکسل خودش وارد کند بدینصورت که شماره ردیف از 1 و شماره عضویت مثلا از 1000 شروع شوند.
                              4-ستونهای کد ملی و شماره شناسنامه و شماره بیمه و شماره چک تکرار نشدنی باشند .

این 70 درصد موضوعی است که می خوام که در جدول می بینید.
                              اون 30 درصد داستان میشه که وضعیت مالی و پرینت کارت عضویت بر اساس این اطلاعات در ضمن کارت هم طراحی شده.

شرمنده دوستان برای من یک پروژه بزرگ محسوب میشه شاید برای شما یک کاردر کلاس هم به نظر نیاد...ممنون از اینکه بعضی از بچه ها که مثه من کلا توی این باغ نیستند رو تحمل می کنید.
                              فایل های پیوست شده

کامنت

Working...