آیا می شود با استفاده از VBA در اکسل سلول هایی که شرایط مورد نظر را دارند Locked کرد ؟

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • sabertb

• 2014/04/09
    • 347

آیا می شود با استفاده از VBA در اکسل سلول هایی که شرایط مورد نظر را دارند Locked کرد ؟

مثلا من یک sheet دارم که حاوی مقادیر عددی و حروفی هستند و می خواهم بجز سطر اول تا 3 وم آن همه سلول هایی که محتوی عدد و رقم و حروف هست Locked بشود تا من با Protect کردنشان از تحریفشان جلوگیری کنم .

دستی خیلی وقت میگیره خودم همه سلول ها را از طریق Format cell تیک Locked اشونو بر داشتم و هر سلول که اطلاعات داشت Select کردم و تیک Locked اش را زدم و در آخر sheet رو Protect کردم این کار وقت زیادی می بره چون از این دست فرم ها زیاد است.
  • mokaram
    مدير تالار اکسل و بانک اطلاعاتی

• 2011/02/06
    • 1805

نوشته اصلی توسط sabertb

مثلا من یک sheet دارم که حاوی مقادیر عددی و حروفی هستند و می خواهم بجز سطر اول تا 3 وم آن همه سلول هایی که محتوی عدد و رقم و حروف هست Locked بشود تا من با Protect کردنشان از تحریفشان جلوگیری کنم .

.
    اگه درست متوجه شده باشم منظورتون اینه که سلول پر باشه برای همین یکی از فایل های استاد شمس را می ذارم امیدوارم بتونید ایده بگیرید
    فایل های پیوست شده

کامنت

• sabertb

• 2014/04/09
      • 347

نوشته اصلی توسط M_R_M
      اگه درست متوجه شده باشم منظورتون اینه که سلول پر باشه برای همین یکی از فایل های استاد شمس را می ذارم امیدوارم بتونید ایده بگیرید
      بسیار ممنون

کامنت

• mokaram
        مدير تالار اکسل و بانک اطلاعاتی

• 2011/02/06
        • 1805

نوشته اصلی توسط sabertb
        بسیار ممنون
        دوست عزيز در صورتي كه به جواب مورد نظرتون رسيديد گزينه حل شد (تيك سبز رنگ) در پست اولتون رو كليك كنيد
        با تشكر

کامنت

• sabertb

• 2014/04/09
          • 347

نوشته اصلی توسط M_R_M
          دوست عزيز در صورتي كه به جواب مورد نظرتون رسيديد گزينه حل شد (تيك سبز رنگ) در پست اولتون رو كليك كنيد
          با تشكر
          از این ماکرو استفاده کردم خوب بود ولی یه مسله ای دارد سلول های خالی رو که می شود توشون مثلب وارد کرد چرا نمیشود چیزی توشون کپی کرد ؟
          بعد نمیشه هردفعه خودش Protect نکند و فقط locked کند تا خودم Protect کنمشون ؟

کامنت

Working...