دو تا عدد یکسان در اکسل که یکی دستی نوشته شده یکی با فرمول بدست آمده با یکدیگر فرق دارد چرا ؟

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
Clear All
new posts
  • sabertb

• 2014/04/09
    • 347

دو تا عدد یکسان در اکسل که یکی دستی نوشته شده یکی با فرمول بدست آمده با یکدیگر فرق دارد چرا ؟

دو جور عدد 30 داریم تو اکسل ؟؟
    یک بار با فرمول بدست آوردم یک بار دستی نوشتم با هم فرق داره من گیر کردم چی کنم می خوام تو یه فرمول 3 وم از عد 30 فرمول اول استفاده کنه نمیشه هیچی پیدا نمی کنه چون اون 30 با این 30 فرق داره !!
    http://Book new.xls - 28 KB
  • Amin_D

• 2010/12/22
    • 398

سلام

عدد اولی رو باید Convert to Number کنی ویا اینکه در فرمول Vlaue اون لحاظ کنی
    خواستن ، توانستن است.

کامنت

• iranlover

• 2014/05/29
      • 68

سلام دوست عزیز.
      نگران نباش.
      مشکل شما اینجاست که وقتی خروجی بین دو کوتیشین " " قرار میگیره، اکسل اون رو به عنوان یه متن یا داده های رشته ای میبینه. یعنی شکل ظاهری اون 30 هست. اما عدد نیست.
      دستور VALUE دقیقا برای رفع همین مشکل است.

فایل خودت رو ادیت کردم. ببین.
      Book new - Solved.xls - 28 KB

راستی، خود منم کلی گشتم تا جواب رو پیدا کردم. ممنون. باعث شدی یاد بگیریم.

کامنت

• sabertb

• 2014/04/09
        • 347

نوشته اصلی توسط Amin_D
        سلام

عدد اولی رو باید Convert to Number کنی ویا اینکه در فرمول Vlaue اون لحاظ کنی
        چطور میشود Convert to Number اش کرد ؟ روش خاصی داره ؟ مشکل من اینه که بعضی از خروجی های من ممکنه این شکل در بیاد 8* اینا هم برای من مهمه و نمیشه value ازش گرفت.

کامنت

• khakzad

• 2010/03/17
          • 2034

دوست عزیز جواب همونی هست که دوستان فرمودن. باید از حالت متنی در بیارید. اگر می خواید حالت فرمول داشته باشه قبل فرمول از value استفاده کنید اینطوری مقدار عددی متن شما رو بر می گردونه.
          در نهایت اگر باز هم متوجه نشدید فایل رو قرا بدید تا روی فایل توضیحات داده بشه

کامنت

• misammisam
            مدير تالار حسابداری و اکسل

• 2014/04/03
            • 892

نوشته اصلی توسط sabertb
            چطور میشود Convert to Number اش کرد ؟ روش خاصی داره ؟ مشکل من اینه که بعضی از خروجی های من ممکنه این شکل در بیاد 8* اینا هم برای من مهمه و نمیشه value ازش گرفت.
            اگه جوابتون بصورت 8* در مياد با همون فرمول mid كه خودتون نوشتيد ميتونيد عدد 8 رو ازش در بياريد و بعد با value عددش كنيد .
            sigpic

کامنت

• sabertb

• 2014/04/09
              • 347

نوشته اصلی توسط misammisam
              اگه جوابتون بصورت 8* در مياد با همون فرمول mid كه خودتون نوشتيد ميتونيد عدد 8 رو ازش در بياريد و بعد با value عددش كنيد .
              ممنون . عجب mid تو mid میشه
              یعنی بگم اگر خروجی اول رقم دومش "*" بود فقط رقم اولو بنویسه ؟ کل فرمول اولی رو بزارم تو پرانتز و mid رقم دوم اگر "*" بود رو بگیرم ؟

کامنت

• sabertb

• 2014/04/09
                • 347

نوشته اصلی توسط khakzad
                دوست عزیز جواب همونی هست که دوستان فرمودن. باید از حالت متنی در بیارید. اگر می خواید حالت فرمول داشته باشه قبل فرمول از value استفاده کنید اینطوری مقدار عددی متن شما رو بر می گردونه.
                در نهایت اگر باز هم متوجه نشدید فایل رو قرا بدید تا روی فایل توضیحات داده بشه
                درست می فرمایید فقط مشکل من تو اونجایی هست که Value جواب نمیده یعنی عدد ممکنه با علامت مخلوط بشه مثل 8* یا 6* ... یا *6 اینجاست که گیر داره همون فایل رو به جای PL30 بزنید PL8*800 حالا اگر حتما دورقم لازم داشته باشید مثل من *8 توش می افته

کامنت

• Ali Parsaei
                  مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
                  • 1518

نوشته اصلی توسط sabertb
                  ممنون . عجب mid تو mid میشه

یعنی بگم اگر خروجی اول رقم دومش "*" بود فقط رقم اولو بنویسه ؟ کل فرمول اولی رو بزارم تو پرانتز و mid رقم دوم اگر "*" بود رو بگیرم ؟
                  عباراتتون دقيقا" چطوري ممکن است باشند؟! شما کدام قسمتشون را مي خواهيد انتخاب کنيد؟ دو سه تا مثال بزنيد
                  مثلا" چي pl8*800 را مي خواهيد؟ 8 اول را؟ 800 آخر را؟ دو صفر آخر را؟ 80 قبل از صفر آخر را؟
                  sigpic

کامنت

• sabertb

• 2014/04/09
                    • 347

نوشته اصلی توسط علي پارسا
                    عباراتتون دقيقا" چطوري ممکن است باشند؟! شما کدام قسمتشون را مي خواهيد انتخاب کنيد؟ دو سه تا مثال بزنيد
                    مثلا" چي pl8*800 را مي خواهيد؟ 8 اول را؟ 800 آخر را؟ دو صفر آخر را؟ 80 قبل از صفر آخر را؟
                    8 اول ، ولی فقط 8 نیست ها این عبارت نشان دهنده ضخامت پلیت های فولاد است pl8*800 یعنی ضخامت 8میلیمتر در عرض 800 میلیمتر . من عدد ضخامت رو می خوامبدست بیارم که از 5 هست تا 70 حالا پیدا کنید سن پرتغال فروش رو

کامنت

• sabertb

• 2014/04/09
                      • 347

وقتی 2 رقم رو میگیرم برای ضخامت های دو رقمی اونای که یه رقمی هستن * این رو هم توش میندازه، اگر یک رقمی بگیرم که کلا اشتباه میشه ضخامت های دو رقمی فقط رقم اول رو نشون میده چه کنیم

کامنت

• Juliet

• 2014/06/17
                        • 47

نوشته اصلی توسط sabertb
                        8 اول ، ولی فقط 8 نیست ها این عبارت نشان دهنده ضخامت پلیت های فولاد است pl8*800 یعنی ضخامت 8میلیمتر در عرض 800 میلیمتر . من عدد ضخامت رو می خوامبدست بیارم که از 5 هست تا 70 حالا پیدا کنید سن پرتغال فروش رو
                        درود
                        فایل نمونه تون رو دیدم، اون که ساده ترین راه حلش همونه که قبلاً بهتون گفتن: روی سلول (که مثلق سبز کوچکی داره) کلیک کنین، لوزی هشدار رو هم کلیک کنین و از منو گزینه Convert To Number

و اما مشکلتون در مورد اینکه بازه اعداد شما هم یک رقمیه هم دو رقمی (5 تا 70). من خودم همیشه برای رفع مشکل اینجور مقادیر همه رو دو رقمی وارد میکنم، مثلاً PL05*800 اینطوری همیشه باید دو رقم جدا کنین، چون در لجظه اجرا نمیتونین تشخیص بدین چند رقم جدا شه

بعد از این کار بحث قیاس پیش میاد، اگر قرار از دو سلول 5 و 05 در قالب عدد قیاس بشن که مشکلی نداریناما اگر در قالب عبارت قیاس بشن ج False میشه و راه حلش اینه که برای دو رقمی که استخراج کردین از تابع Value استفاده کنین

مثال::
                        کد:
                        اگر
                        A1=5 
                        A2=PL05*800

B1=VALUE((MID(E10,3,2)))  ==> 5
                        B2=(MID(E10,3,2))  ======> 05
                        «زمانيکه با زمانه خويش نساختي و با مسندنشينان و امربران ايشان کنار نيامدي
                        و آنچه را
                        جاهلان ميگويند، جاهلانه باز نگفتي،
                        لاجرم به تبعيد ابدي گرفتار خواهي شد!
                        حتي اگر جسمت در کنج منزلي در شهري ساکن باشد؛
                        و اگر بر نپذيرفتن، پاي فشردي،

آواره ات خواهند کرد،
                        به زندانت خواهند افکند
                        و به دارت خواهند کشيد ...»

کامنت

• Ali Parsaei
                          مدير تالارتوابع اکسل

• 2013/11/18
                          • 1518

از فرمول زير براي فهميدن اينکه ستاره (*) چندمين حرف عبارت است مي شود استفاده کرد، بعد بايد جوري فرمول بنويسيد که از هرجايي که اعداد شروع مي شود تا جايي که * قرار دارد جدا گردد و بعد بقيه ماجرا .......
                          فرمول خانه a1 را بررسي مي کند:
                          کد PHP:
                          =find("*";a1;1
                          sigpic

کامنت

• misammisam
                            مدير تالار حسابداری و اکسل

• 2014/04/03
                            • 892

نوشته اصلی توسط sabertb
                            شما فقط كافي if رو با and تركيب كنيد
                            کد PHP:
                            =IF(AND(MID(G10;1;2)="PL";MID(G10;4;1)="*");MID(G10;3;1);MID(G10;3;2)) 
                            يه شرطم ديدم كه بهش اضافه كردي كه اگه اول فرمولت fl بود فلان كارو بكن ، در اينصورت ميتوني از كد زير استفاده كني كه هر دو حالت fl و pl رو شامل بشه
                            کد PHP:
                            =IF(MID(H23;1;2)="pl";IF(AND(MID(H23;1;2)="PL";MID(H23;4;1)="*");MID(H23;3;1);MID(H23;3;2));IF(MID(H23;1;2)="fl";MID(H23;5;2);"_")) 
                            sigpic

کامنت

• sabertb

• 2014/04/09
                              • 347

[QUOTE=Juliet;25216]درود
                              فایل نمونه تون رو دیدم، اون که ساده ترین راه حلش همونه که قبلاً بهتون گفتن: روی سلول (که مثلق سبز کوچکی داره) کلیک کنین، لوزی هشدار رو هم کلیک کنین و از منو گزینه Convert To Number

و اما مشکلتون در مورد اینکه بازه اعداد شما هم یک رقمیه هم دو رقمی (5 تا 70). من خودم همیشه برای رفع مشکل اینجور مقادیر همه رو دو رقمی وارد میکنم، مثلاً PL05*800 اینطوری همیشه باید دو رقم جدا کنین، چون در لجظه اجرا نمیتونین تشخیص بدین چند رقم جدا شه

تشکر میکنم از شما
                              در مورد قسمت دوم که گفتید بهتره به صورت 05 نوشته بشود این کار امکان پزیر نیست چون این اطلاعات از نرم افزاری خروجی میگیره و خودش ورودی جایه دیگست که حالت استاندارد و تعریف شدش همیه هیچی جز این نمیشه دارم روش کار میکنم شاید بتونم نرم افزارو دست کاری کنم ولی این احتمالش کمه وقتگیر هم هست.
                              فعلا خودم با یه روش ماسمالیش کردم خوب جواب میده ولی وقتی بخوام وارد برنامه دیگری کنم اطلاعاتو اونجا وقط گیره

کامنت

Working...