راهنمايي جهت عدم تغيير پس از پرشدن سلول

Collapse
X

• زمان
  • نمایش
حذف همه
new posts
  • Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
    • 4504
    • 100.00

نوشته اصلی توسط sad_badal
    سلام دوستان
    سوال بنده نیز تا حدودی شبیه سوال های قبلی می باشد ، برفرض تعدادی از سلول ها با تابع if پر شده و سلول ها در حال حاضر خالی می باشد، راهی هست که به عنوان مثال در فایل پیوست وقتی سلول a1 به حرف "b" تغییر کرد ، علاوه بر اینکه در c2 ، عدد 8 ظاهر شود سلول c1 نیز 8 باقی بماند و تغییر نکند ؟ یعنی در حقیقت وقتی عددی در سلول نشست دیگر تغییر نکند و وابستگی به فرمول از بین رود .

سلام دوست عزيز
    متوجه سوالتون نشدم. در ستون B يكسري حروف نوشتين و در سلول A1 هم حرف A و در C1 عدد 8.
    اينها چه ربطي به if دارن؟ قسمت قرمز شده رو هم توضيح بدين لطفا

کامنت

• sad_badal
      • 2014/05/25
      • 3

دوست عزیز ، ستون a در حقیقت تاریخ روز می باشد مثلا 4/3/93 که هر روز توسط فردی بروز میشود ، در ستون b تاریخ کل سال از 1/1/93 تا 29/12/93 وارد شده است ، عدد 8 هم به عنوان مثال وارد شده و در فایل اصلی در حقیقت فرمولی است که عددی را محاسبه می کند و آن را در ستون c مقابل تاریخ ستون b می آورد ، مشکل بنده این است که به عنوان مثال وقتی امروز 4/3/93 است قاعدتا طبق فرمول درج شده در ستون c ، ابتدا هر تاریخی که در ستون b با تاریخ درج شده در سلول a1 برابر باشد تطبیق داده و سپس مقدار محاسبه شده را متناظر ستون b و در ستون c می آورد (c1) ، و قاعدتا وقتی روز بعد سلول a1 به 5/3/93 تغییر پیدا کند عدد قبلی پاک شده و در عدد مربوطه در سلول c2 درج میشود . من میخواهم که این اتفاق نیفتد و وقتی سلول c1 پر شد دیگر تغییری در آن ایجاد نشود حتی در صورت تغییر a1. در حقیقت میخواهم وقتی عددی در ستون c وارد شد دیگر تغییری در سلول بوجود نیاید و اصلا فرمول را نادیده گرفته شود .
      امیدوارم متوجه منظور بنده بشید با اینکه خیلی خوب نتونستم توضیح بدم .
      فایل های پیوست شده

کامنت

• Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
        • 4504
        • 100.00

دوست عزیز ، ستون a در حقیقت تاریخ روز می باشد مثلا 4/3/93 که هر روز توسط فردی بروز میشود ، در ستون b تاریخ کل سال از 1/1/93 تا 29/12/93 وارد شده است ، عدد 8 هم به عنوان مثال وارد شده و در فایل اصلی در حقیقت فرمولی است که عددی را محاسبه می کند و آن را در ستون c مقابل تاریخ ستون b می آورد ، مشکل بنده این است که به عنوان مثال وقتی امروز 4/3/93 است قاعدتا طبق فرمول درج شده در ستون c ، ابتدا هر تاریخی که در ستون b با تاریخ درج شده در سلول a1 برابر باشد تطبیق داده و سپس مقدار محاسبه شده را متناظر ستون b و در ستون c می آورد (c1) ، و قاعدتا وقتی روز بعد سلول a1 به 5/3/93 تغییر پیدا کند عدد قبلی پاک شده و در عدد مربوطه در سلول c2 درج میشود . من میخواهم که این اتفاق نیفتد و وقتی سلول c1 پر شد دیگر تغییری در آن ایجاد نشود حتی در صورت تغییر a1. در حقیقت میخواهم وقتی عددی در ستون c وارد شد دیگر تغییری در سلول بوجود نیاید و اصلا فرمول را نادیده گرفته شود .
        امیدوارم متوجه منظور بنده بشید با اینکه خیلی خوب نتونستم توضیح بدم .

اميدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم.
        در سلول A1 از فرمول J_today() استفاده كردم كه از توابع فارسي استفاده شده و تاريخ شمسي امروز رو وارد ميكنه.نيازي نيست هر روز دستي وارد بشه
        در ستون B اگر تاريخي وارد كنيد كه با تاريخ روز مطابقت داشته باشه در ستون C عدد هشت رو براتون درج ميكنه
        فایل های پیوست شده

کامنت

• sad_badal
          • 2014/05/25
          • 3

ممنون بابت پیگیری تون
          ولی من میخوام اگه a1 به عنوان مثال برابر 93/03/05 شد علاوه بر اینکه سلول c2 برابر 8 میشود سلول c1 نیز 8 باقی بماند ، ضمنا چون فایل مثلا امروز ممکن است در روزهای آینده مورد بررسی قرار گیرد می بایست تاریخ به صورت دستی وارد شود .

کامنت

• Amir Ghasemiyan

• 2013/09/20
            • 4504
            • 100.00

ممنون بابت پیگیری تون
            ولی من میخوام اگه a1 به عنوان مثال برابر 93/03/05 شد علاوه بر اینکه سلول c2 برابر 8 میشود سلول c1 نیز 8 باقی بماند ، ضمنا چون فایل مثلا امروز ممکن است در روزهای آینده مورد بررسی قرار گیرد می بایست تاریخ به صورت دستی وارد شود .
            خواهش ميكنم. خب الان هم اينطوريه ديگه. شما اجرا كردين فايل رو؟
            براي تاريخ روز هم من ميخواستم كار شما رو راحت كنم. حالا كه ميگين بايد دستي وارد بشه، خب موردي نداره. دستي وارد كنيد. تو كدها خللي ايجاد نميكنه

کامنت

• Arashman

• 2015/01/15
              • 14

من به عنوان یک کاربر تازه وارد سایت شدم به خاطر حل همین مشکل ولی جواب نگرفتم

کامنت

• misammisam
                مدير تالار حسابداری و اکسل

• 2014/04/03
                • 892
                • 64.00

نوشته اصلی توسط Arashman
                من به عنوان یک کاربر تازه وارد سایت شدم به خاطر حل همین مشکل ولی جواب نگرفتم
                چرا جواب نگرفتی ، مفصل در موردش تو سایت بحث شده .
                این فرمولو تو شیتی که میخوای بعد از تایپ درون هر سلول دیگر اون سلول قابل ویرایش نباشه کپی بکنید .
                کد PHP:
                Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
                If 
                ActiveCell.Value <> "" Then
                ActiveSheet
                .Protect
                Else
                ActiveSheet.Unprotect
                End 
                If
                End Sub 
                فایل های پیوست شده
                sigpic

کامنت

• shamimedanesh

• 2014/10/30
                  • 20

سلام و عرض ادب
                  من هر دو فایل رو دانلود کردم ولی ولی وقتی روی یوزر فرم کلیک میکنم چیزی قابل مشاهده نیست و هنوز مشکلم حل نشده
                  ممنون میشم راهنمایی کنید و بفرایید مشکل از کجاست

کامنت

• shamimedanesh

• 2014/10/30
                    • 20

ممنون از پاسخ شما ، حالا آیا میشه کاری کنیم که این فایل توسط یک نفر قابل ادیت بشه یعنی هر کاربری نتواند تغییر دهد و فقط ادمین اجازه ادیت را داشته باشه؟؟؟؟

کامنت

• moein306

• 2015/11/01
                      • 5

با سلان خدمت شما عزیزان.اگرچند یوزربایکwork bookکارمیکنند وهرکدام میخواهنداطلاعاتی که درcellهاوارد میکنند باپسورد خودمحافظت وقفل کنندتا فقط توسط خودقابل تغییرباشد،باید چه کنیم؟باتشکرازسایت خوبتون واطلاعات کاملتون.

کامنت

• iranweld

• 2015/03/29
                        • 3341

با سلام

با توجه به تصویر پیوست به تعداد کاربر خود محدوده و پسورد مورد نظر را تعریف کنید و شیت را پروتکت کنید
                        هر کاربر برای ویرایش محدوده تعریف شده نیاز به وارد کردن پسورد خود خواهد داشت
                        Click image for larger version

Name:	Untitled.png
Views:	1
Size:	164.6 کیلو بایت
ID:	127451

کامنت

• moein306

• 2015/11/01
                          • 5

باعرض سلام مجددوتشکرازجوابتون.باعرض شرمندگی،ازراهنماییتون نتیجه ای نگرفتم.فرض کنید3نفرباید اطلاعاتی رودریک شیت وارد کنندوما میخواهیم هرکدام پسوردی داشته باشدکه بعد ازوارد کردن اطلاعاتش اون cellکه اطلاعات واردکرده روقفل کنه تافقط خودش بتونه اطلاعات روویرایش کنه واطلاعات اینcellدردسترس بقیه نباشه.اگه محبت کنید دقیق ترراهنمایی کنیدمتشکر میشم.بازهم ممنون ازتوجهتون ووقتی که برای مامیگذارید.اجرکم عندالله

کامنت

• iranweld

• 2015/03/29
                            • 3341

با سلام

در فایل پیوست سه محدوده با سه رمز مختلف برای سه کاربر پروتکت شده که هر کاربر برای ویرایش آن محدوده با کلیک بر روی یکی از آن سلولها نیاز به وارد کردن پسورد خود دارد

Click image for larger version

Name:	Untitled.png
Views:	1
Size:	196.2 کیلو بایت
ID:	127473
                            فایل های پیوست شده

کامنت

• moein306

• 2015/11/01
                              • 5

حضرت علی(ع):هر کس که یک کلمه به من بیاموزد ، یک عمر مرا بنده خویش کرده است.
                              باعرض سلام وادب خدمت شمادست اندرکاران سایت وبالاخص جنابiranweld.
                              بازهم ازشکیبایی شما بخاطرحل مشکم تشکرمیکنم.بعداززحمت پاسخ شماوارسال فایل ضمیمه متوجه اشتباهم شدم که دلیل ان برداشتن تیکLOCKEDصفحه بود.ممنونم ازاینکه درحل این مشکل راهنمایی ام کردید.البته یک مشکل دیگه وجود داره واون اینه که مامیخواهیم هرکاربرکه پشت سیستم میشینه بتونه اطلاعاتی راکه وارد میکنه قفل کنه وبقیه شیت هابازباشه که درشرایط فعلی برای وارد کردن اطلاعات بایدشیتunprotectبشه که دراین شرایط قفل همه صفحه بازمیشه وبدون نیازبه پسورد دیگرکاربرهامیشه اطلاعات واردکرده انهاراتغییرداد.اگه راهکاراراده بدیدممنون میشم.باامیدسلامتی وموفقیت روزافزون شما.درپناه لطف حق باشید.
                              Last edited by moein306; 2015/11/04, 09:30.

کامنت

• iranweld

• 2015/03/29
                                • 3341

با سلام

در شرایطی که شما یک شیت رو برای افراد مختلف پروتکت میکنید بقیه شیت ها باز میباشند مگر اینکه شما ورک بوک را پروتکت کنید که در این صورت برای هر شیت نیاز به پسورد میباشد
                                فایل های پیوست شده

کامنت

چند لحظه..